• Slideshow1
  • Slideshow9

Žled v občini Ig 2014 - foto: PGD Iška vas

Kratka zgodovina Gasilske Zveze Ig

Gasilska zveza Ig je bila ustanovljena leta 1995. Z nastankom novih občin se je pojavila potreba po reorganizaciji gasilstva tudi v naši novi občini IG. Gasilci našega območja smo bili do takrat organizirani v Gasilski zvezi Ljubljana Vič-Rudnik, Sektor IG, ki je združeval enajst prostovoljnih gasilskih društev.

Gasilska zveza Ig sedaj združuje deset prostovoljnih gasilskih društev, enajsto, PGD Želimlje, pa se je zaradi teritorialne razmejitve priključilo Gasilski zvezi Škofljica. Na ustanovnem občnem zboru je bil za predsednika Gasilske zveze Ig izvoljen Alojz Cotman, za poveljnika pa Ivan Rupert. Tajniške posle je vodil Janez Rupert, blagajniške pa Ivanka Merhar.

Naše delovanje običajno zajema območje Občine IG, ob večjih nesrečah, pa seveda priskočimo na pomoč tudi izven meja naše občine.

Oglejte si Direktivo EU o zasebnosti na spletu